مجموعه … شما را به خرید بهترین محصولات انواع قارچ و کنسرو قارچ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید قارچ در ایران و میزان صادرات آن

تولید قارچ در ایران و میزان صادرات آن

آیا می دانید که هرساله چند تن قارچ در ایران تولید می شود؟ چه مقدار از قارچ تولیدی در کشور توسز ایرانیان مصرف می شود و چقدر از تولید آن مازاد بر مصرف کشور است و به کشورهای متقاضی صادرات می شود؟
خوشبختانه تولید قارچ در ایران به مقدار مناسبی رسیده است که نه تنها کشور را بی نیاز از واردات این محصول خوشمزه و پرکاربرد در انواع غذاهای ایرانی کرده است بلکه جایگاهی فراهم نموده تا تولیدکنندگان قارچ بتوانند سهمی از تولیدات خود را برای صادرات در نظر بگیرند.
به نقل از یکی از اعضاء فعال هیات مدیره انجمن قارچ ایران آقای رنجبر، بالغ بر120 هزار تن قارچ در ایران تولاید می شود که با توجه به آمارهای گرفته شده با مصرف سرانه یک کیلو و دویست گرمی قارچ توسط هر نفر در ایران نزدیک بر 100 هزار تن قارچ در ایران به مصرف می رسد و چیزی در حدود 20 هزار تن از تولیدات کشور باقی می ماند که باید برای جلوگیری از هدر رفتن و اتلاف آن به صادرات روی آورد.
صادرات محصولاتی همچون قارچ می تواند نقش موثری در افزایش منافع تولیدکنندگان داشته باشد اما در این بیم یک مشکل اساسی بر سر راه صادرکنندگان است و آن هزینه بالای حمل و نقل است.
کشور چین با اینکه میزان تولیدی قارچ، چندین برابر ایران است و جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است ولی با سیاست های صادراتی و اختصاص دادن یارانه حمل ونقل توانسته است اولین صادرکننده در جهان باشد اما متاسفانه ایران نتوانسته است یارانه ای به نام یارانه حمل و نقل در اختیار صادرکننداگن کشور قرار دهد و این امر باعث شده است تا فقط به کشورهای اطراف و همسایه که هزینه ای کمتری برای حمل و نقل نیاز دارد صادرکننده قارچ باشد در حالی که می تواند با حجم 20 هزار تنی مازاد به تمام کشورهایی که واردکننده این محصول هستند خدمت رسانی کند.
منبع: بازار قارچ ایران

من در حوزه انواع قارچ و کنسرو قارچ مشغول به کار هستم

مجموعه … شما را به خرید بهترین محصولات انواع قارچ و کنسرو قارچ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *