مجموعه … شما را به خرید بهترین محصولات انواع قارچ و کنسرو قارچ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

درآمد حاصل از پرورش و تولید قارچ خانگی

درآمد حاصل از پرورش و تولید قارچ خانگی

اینکه شخصی بخواهد دست به کسب و کارخانگی پرورش قارچ بزند در قدم اول از خودش سوال می کند که آیا درآمد حاصل از پرورش و تولید قارچ در مقیاس خانگی کفاف هزینه های حاصل از پرورش قارچ را می دهد یا خیر ؟
احتساب هزینه ها و برورد درآمد حاصل از پرورش قارچ بسیار مهم است چرا که اگر نسنجیده وارد این کار خانگی شوید ممکن است بعد از مدتی نه تنها نتوانید به درآمد مطلوب و پیش بینی شده خود برسید بلکه ممکن است متحمل ضررهایی نیز شوید و پس از مدتی از ادامه این کار منصرف شوید.
پرورش قارچ خانگی این مزیت را دارد که شخص در کنار اعضای خانواده اش و با کمک آنها می تواند از عهده آن بربیاید اگر افرادی بزرگسال در خانه دارید بخشی از هزینه مربوط به تامین نیروی انسانی از کل هزینه های شما کاسته می شود چیزی که برای یک سالن 40 متری بالغ بر 1 میلیون تومان تخمین زده شده است.
اما علاوه بر نیاز نداشتن به نیروی انسانی خارج از اعضای خانه به فضای پرورش این قارچ نیز هزینه ای متحمل نمی شود چون در پرورش خانگی اصولا مکانهای بلااستفاده مورد بازدهی قرار می گیرد.
اما با حذف هزینه تامین نیروی انسانی و مکان پرورش، دیگر وقت ان رسیده است که بقیه هزینه ها حساب شود.
هزینه تهیه کمپوست مرغوب، خاک و حمل آن که چیزی در حدود 4 میلیون تومان برای مقیاس 40 متری و مدت زمانی یک دوره برای پرورش 5 تن قارچ، هزینه نصب تجهیزات موردنیاز و هزینه آّب و برق و گاز در هرماه تقریبا تا حدود 400 هزار تومان محاسبه می شود.
اما پس از احتساب هزینه های جاری ماهیانه مخارج، برای تولیدکنندگان خانگی برای هر کیلو قارچ تولیدی بین 2 تا 3 هزار تومان سود درنظر گرفته می شود.
مسلما اگر پرورش دهنده با اصول فنی و علمی پرورش قارچ آشنایی داشته باشد می تواند به درآمد ماهیانه تقریبا 3 تا 4 میلیون دست پیدا کند و این میزان درآمد برای یک کسب و کار خانگی بسیار مناسب است.
اما همانطور که گفته شد برای دست پیدا کردن به این میزان درآمد باید اصولی و حساب شده پیش رفت قارچ جزء محصولاتی است که اگر کمی در پرورش آن دقت به خرج ندهید ممکن است در یک دوره نه تنها درآمدی عایدتان نکند بلکه ضررهای ملیونی نیز بکنید.
منبع: بازار قارچ ایران

من در حوزه انواع قارچ و کنسرو قارچ مشغول به کار هستم

مجموعه … شما را به خرید بهترین محصولات انواع قارچ و کنسرو قارچ دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *